Procvičovna na doma

Zdravíme rodiče všech předškoláků 🙂

Vzhledem k situaci, která nastala, a povinnosti distančně vzdělávat Vaše předškolní děti, budeme na této stránce zveřejňovat úkoly, nápady a náměty, jak s dětmi doma pracovat.

Je nám jasné, že ne všichni máte přístup k tisku, nicméně některé pracovní listy zvládnete dětem překreslit dle předlohy. Začněte tím, že pořídíte svým dětem na pracovní listy desky – stačí přeložený tvrdý papír, který s dětmi ozdobíte :-).

Toto dětské “portfolio” přinesete do školky, až se zase budeme moci potkávat. Bude nám dokladem, že jsme společně pracovali a děti budou jistě pyšné na to, co zvládly.

duben, květen 2020 – nouzový stav

Milí rodiče a děti, zde můžete najít nápady, pracovní listy, hry …….jako inspiraci pro dlouhé chvíle doma 🙂 🙂

1.   procvičujte s čarodějnicemi

2. Trochu jiného tvoření: pořiďte si špičatá párátka, raději více balíčků, a sáček hráchu, hrách nechte přes noc namočit a druhý den mohou děti tvořit stavby spojováním kuliček hráchu a párátek, děti to krásně zvládnou, hotové stavby můžete nafotit a poslat na soupirovamichaela@seznam.cz a následně je vystavíme zde na webu 🙂

3. Využijte rodinných procházek do lesa, který je teď krásně rozkvetlý jarními květinami (sasanky, pomněnky, orseje, mochny, jaterníky….), květiny nafoťte, zkuste určit, jak se jmenují (atlasy, google….) a děti je mohou podle fotky namalovat – fotky i obrázky od dětí můžete opět poslat k vystavení :-), menší děti si možná s květinami neporadí, ale slunce nebo jednoduchou květinu namalovat či jinak vytvořit dokáží, těšíme se samozřejmě na všechny obrázky 🙂

Milí rodiče, nezapomeňte, že vše jsou jenom inspirace k  “zahnání nudy” a nejdůležitější je rodinná pohoda…… :-).

4. Procvičujeme s přírodou Šumavy :

babočka

žluťásek

vydra

srnec

liška

kosatec

blatouch

5. Nabídka internetových odkazů, kde lze získat inspiraci pro práci s dětmi:

http://vytvarna-vychova.cz/

https://www.tvorivedeti.cz/

http://www.napadyproanicku.cz/pracovni-listy-a-sablony/pracovni-listy

DOMINO 3 ÚROVNÍ PRO VŠECHNY DĚTI V MŠ :

 
ZE ŠKOLKY DO LAVIC – NÁMĚTY PRO PRÁCI KE STAŽENÍ NA ODKAZU –  http://www.e-predskolaci.cz/
 
MATERIÁL ON LINE PŘÍPRAVKA –  přípravka