Co je u nás nového?

Jarní sluníčka

Přejeme dětem a rodičům krásný první jarní den .

I když si děti nemůžou společně hrát, pojďme si společně namalovat, vymodelovat, poskládat jarní sluníčko – fantazii se meze nekladou. Ať nám vaše sluníčka prozáří toto ne moc šťastné období.
Sluníčka můžete vkládat facebookové stránky školky nebo na messenger paní učitelky Lucie Khasové a připojit k nim malý popisek. Co vaše sluníčko z oblohy vidí, komu mává? S dětmi si pak můžete sluníčka prohlédnout a zavzpomínat na kamarády.


Přikládáme sluníčko, které mává všem dětem, rodičům a přejeme pevné zdraví!


Umístění ve výtvarné soutěži Školka plná dětí

Milan Komanec a naše bývalá žačka Jana Svačinová se umístili ve výtvarné soutěži Školka plná dětí. Do soutěže bylo zasláno 3066 výtvarných prací z 292 škol z celé České republiky.

Milan Komanec dokonce uspěl se 3 výtvarnými pracemi 🙂

Gratulujeme!


Pohybové ztvárnění pohádky

Pohádku Koblížek na vandru děti také pohybově ztvárnily. Hravým, prožitkovým učením si pohádku více osvojily.


Koblížek na vandru

Součástí našeho masopustního a karnevalového tématického celku byla pohádka Koblížek na vandru. Starší děti celý týden chystaly mladším dětem překvapení, vyráběly loutky, pozadí, učily se texty hlavních postav pohádky. V pondělí 2. 3. 2020 pak mladším dětem zahrály pohádku Koblížek na vandru a zvládly to opravdu bravurně.


Oblíbená pohybová hra

Ve školce momentálně frčí tato pohybová hra, která dětem přináší mnoho radosti. Zvládnou ji i tříleťáci 🙂 Opět se učíme aktivně naslouchat hudbě.


Karneval ve školce

V pátek jsme ve školce oslavili karneval, na který se děti připravovaly celý týden. Vyráběly klauna, klaunské čepičky, učily se hrát na hudební nástroje a poznávat je, procvičovaly barvy a geometrické tvary. Na konci týdne se pak děti převlékly do masek a karneval mohl začít! Zpívalo se, tancovalo, jedlo, pilo, soutěžilo a dovádělo. Karneval jsme si skvěle všichni užili 🙂


Nové činely plní svoji funkci

Zopakovali jsme si písničku Každá ručka má prstíčky. K doprovodu písničky jsme vyzkoušeli nové činely od Ježíška. Děkujeme Ježíškovi za malý, přesto finančně nákladný dárek. Opravdu nás moc potěšil 🙂


Lidské tělo

Již dlouho ve školce bojujeme s kašlem a rýmou, a proto jsme i letos zařadili tématický celek Lidské tělo. S nemocným medvídkem Pepíkem jsme si procvičili především části těla a obličeje, názvy psrtů. Jelikož letos převažují tříleté děti, přidali jsme pohádku Paleček a jeho kamarádi. Naopak jsme vynechali vnitřní orgány.


Tanec dešťových kapiček

Poslední dva týdny stále prší a očekávaný sníh nepřichází. Zahráli jsme si na dešťové kapičky tančící v kaluži. Děti se tak měly možnost opět setkat s klasickou hudbou a aktivně ji vyslechnout. Zvládly to i nejmenší děti 🙂


Umístění ve výtvarné soutěži Zpomal, prosím

Naše děti se umístily v krajském kole výtvarné soutěže Zpomal, prosím.
Gratulujeme Viktorce Egerové (2. místo) a Vlastíkovi Faitovi (1. místo).


Rozcvička – Adventní věnec

S adventním věncem jsme si také zacvičili 🙂


Čtyři svíčky dáme, už tu advent máme

Zapálili jsme první svíčku na adventní věnci.


Účast v Podzimní soutěži s Bee Bot

Naše nejstarší děti plnily tři úkoly Podzimní soutěže s Bee Bot. Moc se jim to povedlo a ještě se dozvěděly mnoho praktických informací.


Na naší Zemi, bydlí tu s námi stromy

Zkoumáním stromů jsme se rozloučili s podzimem a začali se těšit na zimu a Vánoce


Účast v soutěži o nejlepší videoklip

Naše nejstarší děti se účastnily soutěže Š. Pečenky o vytvoření nejlepšího videoklipu na jeho nové CD – Luční hity.

Děti si natáčení klipu moc užily. Držte nám palečky.


Dračí toulání

Tentokrát jsme se proletěli s dráčkem a dračicí. A bylo to super.


Získali jsme Evropské certifikáty kvality

Máme velkou radost, že oba naše loňské eTwinningové projekty získaly Evropský certifikát kvality.


Code Week

Také naše školka se zapojila do evropské akce Code Week. Děti programovaly robotickou včelku a seznamovaly se s Ozobotem


Každá ručka má prstíčky

Od září si děti všímají, co již dovedou jejich ručky. A musím říct, že je toho dost! Hrát si, mýt se, modelovat, hrát na dřívka. Ručičky starších dětí jsou už šikovnější – umějí oblékat, ustýlat postýlku, krájet ovoce, jíst příborem,…
O šikovný ručičkách se děti naučily krátkou písničku. Mladší děti ji doprovodily hrou na igelitové pytlíky a starší hrály na zvonkohry v tabletech.


Získali jsme národní cenu eTwinning 2019

V pátek 11. 10. 2019 byl v Ostravě náš projekt Mesto a dedina, moje drahá krajina a materská škola v nej vyhlášen v kategorii MŠ za nejlepší a získal. Národní cenu eTwinning 2019. V tomto projektu naše děti spolupracovaly s dětmi z MŠ Kytička v Pardubicích, MŠ Važecká a MŠ Okružná ze Slovenska. Všem posíláme velké díky.


Získali jsme dva certifikáty kvality

Za oba dva loňské eTwinningové projekty jsme obdrželi certifikáty kvality. Jeden z nich je nominován na národní cenu. Děkuji dětem, rodičům a především skvělým kolegyňkám v MŠ.


Jak zvířátka pomáhala sovičce stavět domeček

Pohádka Jak zvířátka pomáhala stavět sovičce domeček děti naučila především slušnému, ohleduplnému chování, pomoci druhému a domluvě. Děti si procvičily také mnoho dalších činností.


Umístění ve výtvarné soutěži

Děti z výtvarného kroužku (Anežka, Barborka, Janička, Míša, Martínek, Honzík, Milánek, Viky, Lenotýnka a Maxík) uspěly s kolektivním obrázkem ve výtvarné soutěži: Jičín – město pohádky na téma: Žili, byli nejen na hradech a zámcích…
Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.