Úkoly duben 6.4. – 9.4.

Procvičovna na doma

Zdravíme Vás po Velikonocích a doufáme, že jste si je užili v rodinné pohodě. Děkujeme všem, kdo jste se poslali fotografie a hlavně našli cestu ke školce a Vajíčkovníku :-). Pro ty, kteří třeba krásné vajíčko ještě v pondělí vykoledovali, necháme náš Vajíčkovník přichystaný a můžete jej dozdobit :-). Nezapomeňte si prohlídnout již zaslané fotografie pod záložkou Procvičovna na doma – Fotky.

V tomto týdnu čekejte úkoly na poznávání zvířat na dvorku a jejich mláďat.

Společné úkoly:

  1. Rozhlédněte se kolem sebe při vycházkách venku nebo doma na dvorku a vyfoťte se s domácím zvířátkem, fota posílejte jako obvykle. Těšíme se.
  2. Namalujte nebo nakreslete jakékoliv domácí zvířátko.

Úkoly Sluníčka:

  1. Připravte si: libovolnou obrázkovou knížku s domácími zvířaty – během prohlížení pojmenovávejte s dětmi zvířata, přiřazujte jejich zvuky, proč je chováme, jak se jmenují jejich mláďata, jména zvířat můžete vytleskat po slabikách, určit první písmenko.

2. Doplňte do rýmu, jak zvířátka dělají:

Pejsek ……… do daleka
Kráva ………, až to hučí
Slípka ……… na sedláka
Ovce ………. ovčí řečí
Kozlík ………, že je větší,
Kočka ………, sova ……
Prase ………, jen to fičí
Oslík ………. na oslíka

3. V odkazu najdete pracovní list, děti mají za úkol spojit čárou matku s mládětem, zopakujte si s dětmi pojmenování zvířat. PRACOVNÍ LIST

Úkoly Motýlci:

O koťátku, které zapomnělo mňoukat– povídejte si s dětmi o pohádce, která zvířátka v ní vystupovala, kolik jich bylo, proč je chováme, které zvířátko potkalo kotě první, druhé,…poslední, jaké zvuky vydávají,….

Když jsem já sloužil…- píseň

Hádanky– řešte s dětmi hádanky a nechte je doplňovat rýmy.

Slepička a kuřátko– časová posloupnost. Děti si rozstřihnou pracovní list na čtyři obrázky a sestaví karty ve správném pořadí, tak jak jdou za sebou.

Grafomotorika

Pracovní list- přiřazování

4. Naučte se s dětmi krátkou říkanku:

Hříbátko – Jan Čarek

Nejkrásnější zvířátko bude asi hříbátko,

nožky, strunky, kolínka, sněhobílá lysinka.

Máma kobyla se dívá, jak mu sluší zlatá hříva.

Vítr hraje si s ním rád: pojď, hříbátko, utíkat!