Úkoly březen 2021-4.týden

LepriconProcvičovna na doma

HODY, HODY TO TO TÍŽÍ, VELIKONOCE SE BLÍŽÍ.

HODY, HODY TRALALA, UŽ JEDEME DO JARA.

V tomto týdnu se začneme připravovat na blížící se Velikonoce, seznámíme děti s velikonočními tradicemi a zvyky.

Přečtěte dětem pohádku ,,Jak pomohli slepici „a povídejte si s dětmi o pohádce. Zeptejte se např. Proč se zvířátka rozhodla jít koledovat? Co si na koledu vzala? K vyprávění můžete využít obrázek.

POHÁDKA

KONEC POHÁDKY

OBRÁZEK

ŘAZENÍ PODLE VELIKOSTI:

Nakreslete dětem několik vajec různých velikostí. Děti si je vystřihnou (přesnost) a řadí zleva doprava od nejmenšího k největšímu a opačně. Vajíčka si mohou vybarvit.

SKLÁDÁNÍ OBRÁZKU Z ČÁSTÍ:

Rodiče vystřihnou velké vejce, rozstřihají na několik dílů a děti je skládají v celek.

ORIENTACE V PROSTORU, PROCVIČOVÁNÍ PŘEDLOŽEK:

Schovejte dětem vajíčko v prostoru ( papírové, kinder). Až ho děti najdou, řeknou vám, kde vajíčko bylo. Nebo mohou děti umístit vajíčko dle vašich pokynů. (na talíř, pod židli, do pravé ruky,…..)

ZDOBENÍ VAJEC GEOMETRICKÝMI TVARY:

Děti si vystřihnou velké vejce( pomoc rodičů) Na menší papír nakreslí rodiče např. 5x trojúhelník, 4x kruh, 6xčtverec, 7x obdélník. Děti tvary pojmenují a stejný počet nakreslí na vejce.

Velikonoční dekorace: ( můžete si vybrat nebo použít vlastní nápad)

Obrázek 1.

Obrázek 2.

Obrázek 3.

Grafomotorika

Během týdne si můžete s dětmi připravit nějaký pokrm s využitím vajec (vaječná pomazánka, omeleta, lívance, moučník,….) Pošlete nám foto vašeho kuchařského snažení.

Slova a písmena

Sudoku

Logická řada

Můžete si s dětmi vyzkoušet pokusy s vejci

Pokus č.1

Pokus č.2

Osení-na konci týdne si můžete s dětmi zasít osení.

Pracovní listy zasíláme jednoduché, aby jste je mohli dětem překreslit, pokud nemáte tiskárnu.

Děkujeme za fotky, které posíláte. Těšíme se na další a můžete přidat krátké video z vašich aktivit.